mevlut-akgun

Mevlüt Akgün

Ortak Avukat

LinkedInin/mevlutakgun
Email[email protected]

Eğitim

Lisans︱İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Uzmanlık Alanları

  • Ticaret Hukuku
  • Enerji Hukuku
  • Maden Hukuku
  • Gayrimenkul Hukuku
  • Ceza Hukuku

Mevlüt Akgün 1966 yılında Karaman’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Karaman’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanan Akgün başarıyla mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Karaman Barosu bünyesinde Avukatlık faaliyetine başladı. Sonrasında Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

2002 yılında yapılan Genel Seçimlerde AK Parti Karaman Milletvekili seçilen Mevlüt Akgün, 2007 ve 2011 yıllarındaki Genel Seçimlerde de seçilerek 22-23-24. Dönem Karaman Milletvekilli olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 13 yıl görev yaptı. Görev süresi boyunca TBMM Adalet Komisyonu Üyeliğinde bulundu ve Komisyonun faaliyetlerinde aktif rol üstlendi. Ayrıca 22. Dönem’de Divan Katip Üyeliğine seçilmiştir.

2015 yılında milletvekilliği görevini tamamladıktan sonra avukatlığa geri döndü. Adalet Bakanlığı bünyesindeki Arabuluculuk Kurulu’na seçildi ve aktif bir rol üstlenerek Türkiye’de arabuluculuk faaliyetlerinin yaygınlaşması için katkıda bulundu. Halen faal olarak avukatlık, arabuluculuk ve iş adamlığı ile çeşitli şirketlerde aktif olarak yöneticilikle beraber sivil toplum kuruluşlarında faal üye olarak görev yapmaktadır.